Błoński Informator Samorządowy - styczeń/luty 2021

okładka BIS styczeń luty 2021

Szanowni Mieszkańcy,

Dziś trafia w Wasze ręce kolejny obszerny numer „Błońskiego Informatora Samorządowego". W poprzednim wydaniu Wydział Dróg i Mostów zaprezentował roczne podsumowanie wykonanych inwestycji. Było ich wiele, nie tylko drogowych, dlatego „idziemy za ciosem".

Na co dzień może umyka nam, jak wiele się dzieje. Nie wszystkie działania gminy widać też na pierwszy rzut oka, a przyjrzenie się danym statystycznym pozwala zobaczyć wiele więcej, np. edukację na dobrym poziomie. Pracownicy Urzędu Miejskiego i Jednostek Organizacyjnych każdego dnia starają się jak najlepiej wypełniać swoje zadania. W bieżącym numerze Wydział Inwestycyjno - Techniczny przypomina o zadaniach zrealizowanych w roku 2020, oczywiście największą z nich był budynek Centrum Sportu i Rekreacji. Wielka szkoda, że pandemia nie pozwala nam się nacieszyć bogactwem atrakcji sportowych i rozrywkowych. Mamy nadzieję, że już niedługo wszystko wróci do normalności.

Swoje sprawozdania publikują również Straż Miejska, Zakład Usług Komunalnych, Wydział Oświaty, Wydział Zamówień Publicznych, Muzeum Ziemi Błońskiej. W kolejnym numerze pojawi się trzecia część naszego gminnego raportu, a w niej m.in. budżet gminy ochrona środowiska.

Każdego roku jesienią spotykaliśmy się na dorocznych spotkaniach burmistrza z mieszkańcami, szczegółowo omawiałem wtedy funkcjonowanie gminy. Skoro nie dane nam było spotkać się osobiście, mogę życzyć Państwu przyjemnej lektury.

Centrum Sportu i Rekreacji zmieniło znacząco swój wygląd. Szczególnie pięknie prezentuje się po zmroku. Pojawiło się logo i elementy oświetlenia.

Pandemia zamroziła wszystkie nasze imprezy plenerowe, ale zadziwiające jest to, jak wiele udało nam się zdziałać w sieci. Jestem pod ogromnym wrażeniem niedawnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Składam serdeczne podziękowania całemu Sztabowi na czele z Państwem Heleną i Jerzym Szymańskimi. W tym numerze fotorelacja „na gorąco", a w kolejnym opublikujemy sprawozdanie finansowe.

Sytuacja ze szczepieniami jest trudna na całym świecie, co chwilę docierają do nas informacje o ograniczaniu dostaw, przesunięciach w terminarzu szczepień. Cóż, nasz gminny punkt szczepień jest gotowy, możemy szczepić 350 osób tygodniowo... szczepionek dostajemy 30... Dotychczas żadnej nie zmarnowaliśmy. Bardzo dziękuję panu Dyrektorowi i wszystkim pracownikom SGPZOZ (Przychodnia Zdrowia) w Błoniu za bezproblemowe przygotowanie i podjęcie akcji szczepień. Więcej o akcji, zapisach i terminach piszę w komunikatach zamieszczanych w „BIS-ie", na stronie www.blonie.pl i profilach facebook: gminnym i moim oficjalnym. Przy okazji zapraszam do polubień. Bądźmy w kontakcie!

Zakład Usług Komunalnych publikuje harmonogramy odbioru odpadów. Czy Państwo też tak macie, że wychodzicie rano do pracy, widzicie sąsiada wystawiającego worki i nagle panika, o nie! To dziś! Wystawiam i ja. A co wtedy gdy sąsiad pomyli terminy i pół ulicy stoi w workach? Tę ściągawkę możemy wyciąć i powiesić w widocznym miejscu.

Burmistrz
    Zenon Reszka